Lajme

Raundi i parë i UEL

Raundi i parë i UEL

Nesër nga ora 12.00 në Nyon të Zvicrës hedhet shorti i raundit të parë kualifikues të UEFA Europa League.

Fituesi i ndeshjes Lincoln/Prishtina, është bartës në grupin 3 dhe sipas ndarjes në grupe nga UEFA mund të ndeshet me tre skuadra të mundshme, dy nga Luksemburgu dhe një nga Uellsi. Duhet theksuar se duke pasur parasysh që bëhet fjalë për raundin e parë, kundërshtarët nuk janë skuadra aq të njohura. Por, së pari na duhet përqendrim maksimal për ndeshjen në Gjibraltar, pastaj të mendojmë edhe për raundin e ardhshëm.

Grupi 3
Bartës
1 Valletta (MLT)
2 Zrinjski (BIH)
3 Lincoln Red Imps (GIB)/