Lajme

38 futbollistë nën kontratë

38 futbollistë nën kontratë

29 futbollistë në ekipin e parë, 5 të huazuar

Prishtinë, 13 shkurt 2018 – FC Prishtina stinorin pranveror të sezonit 2017/18 e nis me 38 lojtarë nën kontratë. Prej tyre 29 do të jenë në përbërjen e ekipit të parë, 5 të huazuar dhe 4 në kategori të reja.

Shtabin teknik do të përbëjnë:
Mirel Josa, kryetrajner
Ahmet Beselica, trajner i portierëve
Armend Simnica, trajner
Artan Luzi, trajner
Alban Llumnica, fisioterapeut
Atdhe Halimi, fisioterapeut

Futbollistët:
1.Alban Muqiqi, portier (ka vazhduar kontratën edhe për 1+1 vit)
12. Visar Bekaj, portier
35. Laurit Behluli, portier
88. Përparim Osmani, mbrojtës i djathtë
22. Lorik Maxhuni, mbrojtës i djathtë
13. Abdul Bashiru, mbrojtës i majtë
18. Gentrit Dumani, mbrojtës i majtë
34. Agon Xhaka, qendërmbrojtës
4. Armend Dallku, qendërmbrojtës
6. Debatik Curri, qendërmbrojtës
23. Ben Nash Quansah, qendërmbrojtës
3. Jamal Arago, qendërmbrojtës – mesfushor
5. Diar Miftaraj, mesfushor
77. Mërgim Pefqeli, mesfushor
20. Shqiprim Taipi, mesfushor
7. Lorik Boshnjaku, mesfushor
66. Ergyn Ahmeti, mesfushor
8. Qendrim Zyba, mesfushor
21. Blend Baftiu, mesfushor
29. Drashko Bozhoviç, mesfushor
11. Liridon Fetahaj, sulmues krahu
14. Bleon Sekiraqa, sulmues krahu
15. Gauthier Mankenda, sulmues krahu
93. Kastriot Selmani, sulmues krahu
10. Mentor Mazrekaj, sulmues krahu
17. Arbër Hoxha, sulmues krahu, qendërsulmues
27. Ahmed Januzi, qendërsulmues
9. Basit Abdul Khalid, qendërsulmues
25. Jefferson Freitas, qendërsulmues

Kategoritë e reja
Leonat Vitija, U19
Dardan Sekiraqa, U19
Ramush Ramadani, U19
Armend Gashi, U17
Të huazuar:
Visar Musliu, Shkëndija Tetovë
Adem Maliqi, Ferizaj
Granit Jashari, Drenica
Donat Hasanaj, KEK-u
Ardit Nika, Ramiz Sadiku