Lajme

Ambasadori z. Ruairi O’Connell organizoi pritje

Ambasadori z. Ruairi O’Connell organizoi pritje

FC Prishtina dhe Europa FC u priten në Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar

Prishtinë, 4 korrik 2018 - Sot në ambientet e Ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar, Ambasadori i nderuar, z. Ruairi O’Connell, ka pritur dy skuadrat e përballjes së UEFA Evropa Ligës, FC Prishtina dhe Europa FC. Prezent ishin edhe mysafirë tjerë nga institucionet tona shtetërore dhe sportive.

Ambasadori z. O’Connell pritet të jetë prezent edhe në ndeshjen e nesërme që zhvillohet në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës nga ora 19:00.