Lajme

Behar Maliqi rikthehet për ta ndihmuar Prishtinën

Behar Maliqi rikthehet për ta ndihmuar Prishtinën

Ish-kapiteni i duhet skuadrës

Prishtinë, 10 gusht 2020 – Prishtina nuk e pati fare të vështirë të bind ish-kapitenin e saj, edhe pse tani 33 vjeç, shumë i duhur për skuadrën, Behar Maliqi.

Mentaliteti i tij i çeliktë, vullneti i madh, motivimi sportiv – të gjitha këto cilësi të Beharit i duhen tani skuadrës sonë.

Maliqi, me Prishtinën ka qenë i angazhuar për pesë edicione me bardhekaltrit, 2008-2013, 104 paraqitje zyrtare, 11 gola dhe dy tituj kampioni, një kupë dhe një superkupë.

Ish-futbollisti i Fushë Kosovës (2004-06, 2007/08), KEK-ut (2006/07), Partizanit (2013/14), Feronikelit (2014-2018) dhe së fundi i Llapit në dy edicione nga viti 2018.

Behar Maliqi është futbollisti më se së shumti tituj kampioni në Kosovë, gjithsejtë pesë herë është shpall kampion i Kosovës.

“Është kënaqësi e madhe për mua të kthehem në klubin ku jam formuar si lojtar. Falënderoj udhëheqjen e klubit dhe trajnerët për besimin që kanë te unë. Shpresoj që vit të jetë i Prishtinës dhe t’i arrijmë qëllimet që i kemi”, ka thënë Maliqi.