Lajme

Cili është futbollisti më i mirë i skuadrës për edicionin 2019/20? - Statistikat

Cili është futbollisti më i mirë i skuadrës për edicionin 2019/20? - Statistikat

Në edicionin 2019/20, FC Prishtina ka zhvilluar 41 ndeshje zyrtare në tre kompeticione (Evropë, Kampionat, Kupë)

Në 41 ndeshje kanë luajtur 31 futbollistë.

Më së shumti paraqitje ka regjistruar Armend Thaqi, 37 paraqitje (3 zëvendësuar/2 zëvendësues).

Më së shumti gola ka shënuar Ahmed Januzi 15 gola (2 herë nga 2 gola), i ndjekur nga Oto John 13 gola (2 herë nga 2 gola) dhe Meriton Korenica 11 gola (1 herë het-trik).

Më së shumti ka asistuar Armend Thaqi në 12 gola.

Më poshtë keni paraqitjet (zëvendësuar dhe zëvendësues), golat e shënuar, portierët golat e pranuar dhe asistimet.