Lajme

Është mbyllur faza e dytë

Është mbyllur faza e dytë

Prishtina e para me katër pikë më shumë se Drita

Prishtinë, 11 mars 2018 - Sot është mbyllur faza e dytë e kampionit në të cilën Prishtina qëndron e para me 42 pikë, katër më shumë se Drita me 38-të. Bardhekaltrit kanë shënuar më së shumti fitore në kampionat, 12-të. Prishtina qëndron e para edhe me godallimin më të mirë në ligë me 12+, 27:12. Ka sulmin e tretë më të mirë me 27 gola, prapa Llapit me 30 dhe Dritës me 29 gola.
Prishtina është skuadra e dytë vendase më e mirë në Superligë me 25 pikë prapa Lirisë me 29. Ndërsa si mysafire Prishtina është më e mira me 17 pikë dhe duke pësuar së bashku me Feronikelin më së pakti gola, vetëm 6-të.

Golashënuesit në Superligë:
5 Januzi, 5 Mankenda, 4 Dallku, 3 Bozhoviç, 2 Fetahaj, 2 Pefqeli, 2 Ahmeti, 1 Curri, 1 Khalid, 1 Mazrekaj, 1 autogol.

Asistuesit në Superligë:
7 Bozhoviç, 5 Mazrekaj, 3 Mankenda, 2 Dallku, 2 Khalid, 1 Arago, 1 Curri, 1 Ahmeti, 1 Osmani, 1 Fetahaj.

Paraqitjet në Superligë:
22 Bekaj, 22 Bashiru, 22 Januzi (7 zëvendësuar/ 5 zëvendësues), 21 Curri (1/0), 21 Mankenda (9/2), 20 Bozhoviç (6/5), 19 Dallku, 18 Fetahaj (12/5),18 Pefqeli (5/10), 16 Miftaraj, 16 Maxhuni (1/5),16 Osmani (1/4), 15 Ahmeti (5/4), 12 Mazrekaj (3/3), 12 Boshnjaku (6/2), 8 Khalid (2/4), 4 Arago (2/1) 3 Taipi, 3 Quansah (0/1), 3 Hoxha (0/3), 3 Xhaka (0/2), 3 Selmani (0/3), 2 Dumani (0/2), 2 Baftiu (0/2).