Lajme

Formacioni i Prishtinës me dy sulmues

Formacioni i Prishtinës me dy sulmues

Skuadra do të dalë në fushë me rreshtimin 4-4-2

Gjibraltar, 28 qershor 2018 - Tani më edhe zyrtarisht dihet ekipi që do të dal sot në fushën me bari artificial të “Victoria Stadium” në kuadër të ndeshje së parë të raundit preliminar të UEFA Evropa Ligës.

Prishtina kundër Europa FC do të luaj me rreshtim 4-4-2:

12. Bekaj - 88. Përparim Osmani, 4. Armend Dallku /c/, 8. Ahmet Haliti, 3. Jamal Arago - 15. Gauthier Mankenda, 21. Argjend Mustafa, 66. Ergyn Ahmeti, 10. Meriton Korenica - 9. Basit Abdul Khalid dhe 27. Ahmed Januzi.

Zëvendësues janë: 1. Alban Muqiqi, 22. Lorik Maxhuni, 6. Debatik Curri, 7. Lorik Boshnjaku, 77. Mërgim Pefqeli, 17. Arbër Hoxha dhe 19. Alen Jasharoski. Kryetrajner: Mirel Josa.

Gjyqtarë: Capela Santos kryesor, Moniz Cordeiro e Ribeiro Ferreira ndihmës, Nobre Carvalho gjyqtar i katërt (Portugali).
Delegat: Peter Lundstrom (Finlandë)

Ndeshja nis nga ora 18:00.