Lajme

Java XIX: Prishtina pozicionet e dyta para derbit

Java XIX: Prishtina pozicionet e dyta para derbit

Ndeshja me Trepçën ‘89 vendos për distancën e pikëve

Prishtinë, 5 mars, 2017 - Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së XIX, dhe pas fitores së lartë të Prishtinës me Drenicën 6:0, tani bardhekaltrit janë të dytit, por me dallim të pikëve të njëjta me liderin, Trepçën ‘89, 6-pikë.

Dhe ndeshja e së martës në “Riza Lushta”, Trepça ‘89 - Prishtina do të vendos për distancën e gjashtë pikëve.