Lajme

Java XXI: Trepça - Prishtina, të shtunën, 13.00h

Java XXI: Trepça - Prishtina, të shtunën, 13.00h

Kupa, 1/8: Besa - Prishtina, të mërkurën

Prishtinë, 9 mars, 2017 - Tani më dihet edhe orari i dy ndeshjeve të ardhshme të bardhekaltërve.

Së pari të shtunën më 11 mars në “Adem Jashari”, nga ora 13.00, takohen Trepça dhe Prishtina në kuadër të javës së XXI të Vala Superligës. Ndërsa drejtësinë do ta gjykojnë, Gramos Shala nga Peja kryesor, i ndihmuar nga Jakup Musolli nga Podujeva dhe Driton Preniqi nga Kastrioti. Gjyqtar i katërt, Leutrim Mustafa nga Podujeva.

Kurse, të mërkurën më 15 mars, në “Shahin Haxhiislami” nga ora 13.00, takohen Besa dhe Prishtina në kuadër të 1/8 së Kupës.