Lajme

Kupa: Vëllaznimi - Prishtina, të dielën më 19 shkurt

Kupa: Vëllaznimi - Prishtina, të dielën më 19 shkurt

Ndeshja fillon nga ora 12.30

Prishtinë, 12 shkurt, 2017 - Fundjavën e ardhshme zhvillohen ndeshjet e 1/8 të Kupës së Republikës së Kosovës. Prishtina do të ndeshet me rivalin e moçëm, anëtarin e Ligës së parë, Vëllaznimin në Gjakovë.
Zhvillohet vetëm një ndeshje dhe luhet të dielën më 19 shkurt nga ora 12.30 në stadiumin e qytetit në Gjakovë. Prishtina mbron trofeun e fituar kundër Dritës.