Lajme

Licencohen 25 futbollistë për UEFA

Licencohen 25 futbollistë për UEFA

Januzin dhe Bardhokun nuk i lirojnë ish-klubet e tyre

Prishtinë, 21 qershor 2019 – FC Prishtina ka licencuar 25 futbollistë për raundin paraeliminator kundër St Joseph’s të Gjibraltarit, ndeshje që zhvillohet të enjten më 27 qershor nga ora 20:45 dhe ndeshja kthyese më 2 korrik në Gjibraltar.

Megjithatë nuk janë licencuar Ahmed Januzi dhe Tun Bardhoku përshkak se nuk i kanë liruar ish-klubet e tyre. Por, ata do të kenë të drejt loje për raundin e parë kundër Rangers nëse kualifikohemi.

Ndërsa Prishtina falënderon për konstruktivitet klubet e Drenicës, Dritës dhe Flamurtarin.

Futbollistët e licencuar janë:

Portierë: 12. Visar Bekaj, 1. Alban Muqiqi, 36. Adi Hyla, 35. Laurit Behluli.

Mbrojtës: 2. Armend Thaqi, 13. Abdul Bashiru, 34. Agon Xhaka, 28. Leotrim Bekteshi, 4. Armend Dallku, 8. Ahmet Haliti.

Mesfushorë: 5. Diar Miftaraj, 18. Ergyn Ahmeti, 7. Lorik Boshnjaku, 6. Endrit Krasniqi, 21. Argjend Mustafa, 88. Ramush Ramadani, 20. Qendrim Zyba.

Mesfushorë ofensivë: 22. Lis Ahmeti, 23. Armend Gashi, 10. Meriton Korenica, 15. Gauthier Mankenda, 77. Trimron Selimi, 11. Kreshnik Uka.

Sulmues: 9. Basid Khalid, 17. Alban Shillova.