Lajme

Momentalisht 24 futbollistë – përforcimet ende nuk janë mbyllur

Momentalisht 24 futbollistë – përforcimet ende nuk janë mbyllur

Katër futbollistë të huazuar

Prishtinë, 3 gusht, 2017 –Skuadra sot mban seancën e rregullt stërvitore pasdite nga ora 17:30 në Kastriot.

Të dielën zhvillon ndeshje miqësore me Shkupin në Shkup.

Kurse, Prishtina ende nuk e ka mbyllur transferimin e futbollistëve, do të ketë ende përforcime.

Momentalisht skuadra nën udhëheqjen e shtabit teknik ka 24 futbollistë dhe 4 të huazuar.

Përbërja momentale e shtabit teknik të FC Prishtina:

Shkolla e futbollit:

Sami Sermaxhaj, drejtor i shkollës. Fadil Berisha, trajner U19. Rabit Ahmetaj, trajner U17. Ali Osmani, trajner U15. Suad Keçi, trajner U13.  Ardian Llumnica, trajner U11. Lista e trajnerëve të Shkollës do të zgjerohet me më shumë kuadër.

Shtabi teknik i ekipit të parë:

Arsim Thaqi, kryetrajner. Armend Simnica, ndihmëstrajner. Ahmet Beselica, trajner i portierëve. Enver Tahiraj, trajner kondicional. Alban Llumnica dhe Atdhe Halimi, fisioterapeut.

Portierët:
1. Alban Muqiqi, 12. Visar Bekaj, 35. Laurit Behluli.

Mbrojtësit:
22.  Lorik Maxhuni, 88. Përparim Osmani, 4. Armend Dallku, 6. Debatik Curri, 18. Gentrit Dumani, 13. Abdul Bashiru, 34. Agon Xhaka.

Mesfushorët, mesfushorët ofensivë, gjysmësulmuesit:
5. Diar Miftaraj, 7. Lorik Boshnjaku, 77. Mërgim Pefqeli, 29. Drashko Bozhoviç, 8. Ergyn Ahmeti, 23. Blend Baftiu, 17. Kastriot Selmani, 66. Arbër Hoxha, 11. Bleon Sekiraqa, 9. Liridon Fetahaj, 15. Gauthier Mankenda, 10. Mentor Mazrekaj.

Sulmuesët:
27. Ahmed Januzi, 25. Basit Abdul Khalid.

Të huazuar:
Donat Hasani (KEK), Granit Jashari (2 Korrik), Ardit Nika (Feronikel –ujdia ende nuk ka përfunduar), Leonat Vitija (KEK – ujdia ende nuk ka papërfunduar).