Lajme

Nesër shorti i Kupës

Nesër shorti i Kupës

Prishtina mbron trofeun e fituar

Prishtinë, 26 nëntor 2020 – Nesër nga ora 13 hedhet shorti i gjashtëmbëdhjetës së finales (1/16) ku do marrin pjesë 32 skuadra, 10 të Superligës, 20 të Ligës së parë dhe 2 të Ligës së tretë.

Ky raund garash zhvillohet me një ndeshje eliminuese, kurse pritet të zhvillohet pas përfundimit të stinorit vjeshtor apo më 15/16 dhjetor.