Lajme

Orari i 11 javëve të Ipko Superligës 2019/20

Orari i 11 javëve të Ipko Superligës 2019/20

Prishtina e nis në derbin lokal me Flamurtarin

Prishtinë, 31 korrik 2019 - Sot është hedhur shorti i Ipko Superligës për edicionin 2019/20. Shorti ishte gjysmë i dirigjuar me dy skuadrat gjilanase, Dritën (1) dhe Gjilanin (7). Dhe, shortit të numrave të javës së parë u caktua orari i ndeshjeve tjera.

Java I:

Flamurtari (2) - Prishtina (11)
Drita (1) - Ferizaj (12)
Dukagjini (3) - Ballkani (10)
Feronikeli (4) - Drenica (9)
Llapi (5) - Vushtrria (8)
Trepça ‘89 (6) - Gjilani (7)

11 ndeshjet e Prishtines:

Java I: Flamurtari - Prishtina
Java II: Prishtina - Dukagjini
Java III: Feronikeli - Prishtina
Java IV: Prishtina - Llapi
Java V: Trepça ‘89 - Prishtina
Java VI: Prishtina - Gjilani
Java VII: Vushtrria - Prishtina
Java VIII: Prishtina - Drenica
Java IX: Ballkani - Prishtina
Java X: Ferizaj - Prishtina
Java XI: Prishtina - Drita