Lajme

Prishtina eliminohet në çerekfinale nga fituesi i turnirit CZ Jena

Prishtina eliminohet në çerekfinale nga fituesi i turnirit CZ Jena

Në turnirin e parë, bardhekaltrit kanë arritur një fitore, një barazim dhe dy humbje

Prishtinë, 5 janar, 2017 – Prishtina është eliminuar në turnirin e parë nga katër sa do të marrë pjesë.

Në turneun, ku ndeshjet zhvillohet nga 10-minuta, Prishtina ka arritur një fitore të lartë 5:0, një barazim 1:1, dhe dy humbje, 0:2 dhe 0:3 nga ish-skuadra e drejtorit tonë sportiv, Lutz Lindemann. CZ Jena ka fituar turnirin duke mposhtur ne finale Rot-Weiß Oberhausen 3:2.

FC Prishtina - Bundesligaauswahl “East” 1:1
/1:0 Gentrit Dumani (4’) - 1:1 Dinzey (8’)/

FC Prishtina – 1.FC Lokomotive Leipzig 0:2
/0:1 Trojandt (6’), 0:2 Brügmann (8’)/

FC Prishtina – SV Leipzig Nord-West 5:0
/1:0 Lorik Boshnjaku (3’) 2:0 Endrit Krasniqi (4’) 3:0 Lorik Boshnjaku (5’) 4:0 Endrit Krasniqi (8’) 5:0 Gauthier Mankenda (8’)

Grupi A
1. Rot-Weiß Oberhausen….3…3… 7
2. Hallescher FC ...............3..-1….4
3. FC Carl Zeiss Jena…......3…0….4
4. SSV Markranstädt….......3..-2….1

Grupi B
1. Bundesliga-Auswahl East….3…7…7
2. 1. FC Lokomotive Leipzig….3…2…6
3. FC Prishtina…....................3…3…4
4. SV Leipzig Nordwest…........3.-12..0


Çerekfinale: FC CZ Jena – Prishtina 3:0
1:0 Krahnert (7’) 2:0 Wolfram (8’) 3:0 Wolfram (10’)/


Prishtina nesër merr pjesë në turnirin e dytë në Halle nga ora 12.30.