Lajme

Prishtina ka fituar 6 herë Kupën e Kosovës nga viti 1992

Prishtina ka fituar 6 herë Kupën e Kosovës nga viti 1992

Prishtinë, 17 shkurt 2020 - Me tre kundërshtarët e mundshëm të gjysmëfinales, Prishtina është takuar 5 herë dhe në të gjitha rastet ka triumfuar.

_________________________________________________

FERONIKELI (2):

2002/03:
1/16: Feronikeli – Prishtina 0:9 (0:5)
Plepolli 16’, 44’, Xh. Llumnica 38’, 53’, Emra 40’, 42’, 79’, 86’ V. Munishi 68’
*Në “Fadil Vokrri”

2012/13:
1/8: Feronikeli - Prishtina 1:2 p.v. (1:1)
Fatih Karahoda 74’ – Florim Bërbatovci 50’, 110’
*Në “Fadil Vokrri”
_________________________________________________

DRENICA (2):

2005/06:
FINALE: Prishtina – Drenica 1:1 (1:0) – 5:4 pen.
Mervan Hoxha 37’ – Besim Bajraktari 88’
*Në “Fadil Vokrri”

2018/19
1/16: Drenica – Prishtina 0:0 (4:5) pen.

_________________________________________________

BALLKANI (1):

2014/15:
1/16: Prishtina – Ballkani 5:0 (4:0)
Ge. Begolli 16’, 19’, L. Latifi 27’, D. Krasniqi 43’, Gr. Begolli 70’

_________________________________________________