Lajme

Prishtina ka pranuar më së pakti gola në Evropë

Prishtina ka pranuar më së pakti gola në Evropë

Me 7 gola të pranuar (0.36 për ndeshje), para Copenhagenit, Partizanit e Kukësit 9 gola (0.39)

Prishtinë, 5 mars, 2017 - Prishtina ka zhvilluar 19-të ndeshje kampionale dhe ka pranuar vetëm 7-gola, çka e bënë skuadrën me më së pakti gola të pranuar nga të gjitha Kategoritë e para në të gjithë Evropën.

Me vetëm 7 gola të pranuar që i bije mesatarisht 0.36 gola për ndeshje.

Vetëm Copenhagen i Danimarkës me 9 gola të pranuar dhe 0.39 si dhe dy skuadrat shqiptare, Kukësi e Partizani po me 9 gola të pranuar dhe 0.39 për ndeshje, janë më së afërti bardhekaltërve.

ENG Tottenham 18 (0.69)
FRA Paris SG   19 (0.67)
GER Bayern   13 (0.56)
ITA Juventus   17 (0.65)
HOL Feyenoord 13 (0.5)
ESP Villarreal 19 (0.7)
ALB Part/Kukes 9 (0.39)
AND snt C/SntJ 13 (0.76)
ARM Shirak     8 (0.47)
AUT Salzburg   17 (0.7)
AZE Gab/Qar   11 (0.5)
BEL Brugge   22 (0.75)
BOS Sarajeva   13 (0.65)
BUL CSKA     12 (0.5)
CRO Rijeka   12 (0.5)
CYP Apoel     16 (0.6)
CZE Plzen     9 (0.5)
DEN Copenhagen 9 (0.39)
MKD Vardar   11 (0.55)
GBR Lincoln   10 (0.55)
GRE Olympiacos 11 (0.5)
HUN Vasas     19 (0.9)
ISR Beer Sheva 12 (0.48)
RKS Prishtina   7 (0.36)
LUX Dudelange   8 (0.5)
MAL Valletta   17 (0.7)
MLD Milsami   8 (0.4)
MNG Zeta     11 (0.57)
NIR Linfield   20 (0.66)
POL LechPoznan 19 (0.8)
POR Porto     11 (0.45)
ROM Viitorul   21 (0.8)
RUS CSKA     11 (0.6)
SMR Libertas   8 (0.5)
SCO Celtic   16 (0.59)
SRB Partizan   15 (0.6)
SVK Podbrezova 11 (0.57)
SLO Maribor   15 (0.68)
SUI Basel     19 (0.86)
TUR Basaksehir 16 (0.7)