Lajme

Prishtina mbyll turnirin e tretë në vendin e katërt

Prishtina mbyll turnirin e tretë në vendin e katërt

Ndeshjen gjysmëfinale dhe atë për vend të tretë i humbi me penallti

Prishtinë, 7 janar, 2016 – Bardhekaltrit kanë mbyllur edhe ditën e tretë të turneve në Gjermani.
Në qytetin e Sommerdas, kanë arritur tre fitore edhe tre humbje, por dy prej tyre pas penalltive dhe deri sa dje arritën vendin e tretë, sot përfunduan në të katërtin. Por, paraqitja e Prishtinës sot ishte larg më e mirë e shpresojmë që nesër në turnirin e fundit në Erfurt, mbase do ta befasojnë skuadrën vendase, e që sot mori turnirin duke eliminuar skuadrën tonë në gjysmëfinale.

Ndeshjet e sotme:

FC Prishtina – Reinsdorfer SV 8:0
Bundesliga-Auswahl East – FC Prishtina 2:1
FC Prishtina – FSV Kolleda 3:1
Çerekfinale: Prishtina - FSV Sömmerda 2:1
Gjysmëfinale: FC Rot-Weiß Erfurt – FC Prishtina 4:3 pas penalltive
endi i tretë: Bundesliga-Auswahl East – FC Prishtina 3:2, pas penalltive


Më vonë ju sjellim deklaratat e akterëve tanë...