Lajme

Prishtina vazhdon të ndjek pozitën e parë

Prishtina vazhdon të ndjek pozitën e parë

Edhe gjashtë ndeshje deri në fund të kampionatit

Prishtinë, 15 prill 2018 - Është mbyllur java e XXVII e Vala Superligës dhe nuk ka shumë ndryshime në klasifikim. Vazhdon të prijë Drita me 53 pikë - 3 para Prishtinës me 50 pikë të ndjekura nga Llapi me 45.

Deri në fund kanë mbetur edhe gjashtë javë për t’u zhvilluar.

Ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Kupës, e mërkurë 18 prill, ora 15: Vushtrria - Prishtina (0:1)
Java XXVIII, e diel - 22 prill?: Vllaznia - Prishtina
Java XXIX, 29/30 prill: Prishtina - Llapi
Java XXX, 2 maj: Feronikeli - Prishtina
Java XXXI: 6 maj: Prishtina - Gjilani
Java XXXII: 13 maj: Liria - Prishtina
Java XXXIII: 20 maj: Prishtina - Drita
Finalja e Kupës: 27 maj: ?:?