Lajme

Prishtina vetëm një ndryshim në formacion

Prishtina vetëm një ndryshim në formacion

Rreshtimi po i njëjtë si me Europa-n

Esch/Luksemburg 11 korrik 2018 - Kanë mbetur rreth dy orë deri te fillimi i ndeshjes, Fola - Prishtina (18:00) dhe Prishtina do të luaj vetëm me një ndryshim në formacion. Është Armend Thaqi që do të luaj në pozitën e mbrojtësit të djathtë, ndërsa skuadra luan njëjtë në rreshtimin 4-4-2.

Formacioni: Visar Bekaj - Armend Thaqi, Armend Dallku /c/, Ahmet Haliti, Jamal Arago - Gauthier Mankenda, Argjend Mustafa, Ergyn Ahmeti, Meriton Korenica - Basit Abdul Khalid, Ahmed Januzi.
Zëvendësues: Alban Muqiqi, Përparim Osmani, Abdul Bashiru, Debatik Curri, Lorik Boshnjaku, Mërgim Pefqeli, Alen Jasharoski.

Ndeshja nis në ora 18:00 dhe po tentojë të transmetojmë vetë me një kamerë në facebook-un e FC Prishtina dhe në televizionin digjital Zëri News.

Nga dreka e përbashkët e dy klubeve

Ndeshja zhvillohet nga ora 18:00

Esch/Luksemburg, 11 korrik 2018 - Në ora 18:00 nis ndeshja e raundit të parë të UEL SC Fola - FC Prishtina, ndërsa në mesditë kanë drekuar sëbashku udhëheqësit e dy klubeve.