Lajme

Skuadra arrin në Turqi

Skuadra arrin në Turqi

Sot paradite mbajti seancën e parë stërvitor

Lara - Antalya, 23 janar 2019 - 25 futbollistët e Prishtinës kanë mbërri në Lara të Antalyas në Turqi dhe sot kanë mbajtur seancën e parë stërvitore.

Mirel Josa

Shtabi teknik i përbërë nga pesë trajnerë, Mirel Josa, Artan Luzi, Armend Simnica, Debatik Curri dhe Ahmet Beselica, në grumbullim në Turqi kanë futbollistët:

Visar Bekaj, Alban Muqiqi dhe Laurit Behluli - portierë

Armend Thaqi, Leotrim Bekteshi, Armend Dallku, Ahmet Haliti, Agon Xhaka, Abdul Bashiru - mbrojtës.

Donat Hasanaj, Jamal Arago, Diar Miftaraj, Lorik Boshnjaku, Ergyn Ahmeti, Argjend Mustafa, Qendrim Zyba, Ramush Ramadani - mesfushor.

Bleon Sekiraqa, Mergim Pefqeli, Meriton Korenica, Marjo Morina, Arbër Hoxha dhe Gauthier Mankenda - mesfushor ofensivë.

Basid Khalid dhe Alen Jasharoski - sulmues.

Skuadra sot ka mbajtur seancën e parë stërvitore nga ora 10 të mëngjesit në fushat e kompleksit “Internacional”. Ndërsa ekipi sikurse vitin e kaluar është vendosur në hotel “Titanic”.