Lajme

Sot dita e fundit e afatit kalimtar

Sot dita e fundit e afatit kalimtar

Prishtina ka licencuar 26 futbollistë – 3 të huazuar

Prishtinë, 17 gusht 2018 – Sot në ora 24 përfundon zyrtarisht afati kalimtar për edicionin 2018/19. FC Prishtina për edicionin e ri të garave 2018/19 ka licencuar 26 futbollistë dhe ka huazuar 3 të tjerë.

Lojtarët e licencuar janë:

Portierë: 1. Alban Muqiqi, 12. Visar Bekaj, 23. Laurit Behluli

Mbrojtës: 2. Armend Thaqi, 88. Përparim Osmani, 3. Jamal Arago, 13. Abdul Bashiru, 4. Armend Dallku, 8. Ahmet Haliti, 28. Leotrim Bekteshi, 34. Agon Xhaka.

Mesfushorë: 16. Donat Hasanaj, 5. Diar Miftaraj, 21. Argjend Mustafa, 7. Lorik Boshnjaku, 77. Mergim Pefqeli, 18. Ergyn Ahmeti, 20. Qendrim Zyba.

Mesfushorë ofensivë: 15. Gauthier Mankenda, 10. Meriton Korenica, 22. Kastriot Selmani, 14. Bleon Sekiraqa.

Sulmues: 17. Arbër Hoxha, 19. Alen Jasharoski, 9. Abdul Khalid Basit, 27. Marjo Morina.

Shtabi teknik: Kryetrajner: Mirel Josa. Ndihmëstrajnerë: Artan Luzi, Armend Simnica, Debatik Curri. Trajner i portierëve: Ahmet Beselica. Fisioterapeut: Alban Llumnica, Atdhe Halimi.

Futbollistët e huazuar: Liridon Fetahaj (Liria), Ardit Nika (portier) KEK, Leonat Vitija (mbrojtës) KEK.

Prishtina e nis kampionatin me ndeshjen e javës së parë kundër Gjilanit të hënën me 20 gusht nga ora 19:45 në stadiumin e Prishtinës “Fadil Vokrri”.
(Për bileta – çmimin dhe vendin e shitjes Ju informojmë ndërkohë)