Lajme

Statistikat pas javës XIX

Statistikat pas javës XIX

Prishtina me mbrojtjen e dytë më të mirë

Prishtinë, 19 shkurt 2018 – Pas javës XIX, Prishtina pozicionohet e para me 35 pikë të tubuara dhe golldallim +11, 22:11. Skuadra vazhdon të ketë edhe mbrojtjen e dytë më të mirë në Superligë.

Golashënuesit në Vala Superliga:
4 Januzi, 3 Mankenda, 3 Dallku, 2 Bozhoviç, 2 Fetahaj, 2 Pefqeli, 2 Ahmeti, 1 Curri, 1 Khalid, 1 Mazrekaj, 1 autogol.

Asistuesit në Vala Superliga: 5 Mazrekaj, 4 Bozhoviç, 2 Mankenda, 2 Khalid, 1 Arago, 1 Curri, 1 Ahmeti, 1 Osmani, 1 Dallku, 1 Fetahaj.

Paraqitjet në Vala Superliga: 19 Bekaj, 19 Bashiru, 19 Januzi (6 zëvendësuar/ 5 zëvendësues), 18 Curri (1/0), 18 Mankenda (7/2), 17 Dallku, 17 Bozhoviç (5/5), 17 Fetahaj (11/5), 17 Pefqeli (5/9), 16 Miftaraj, 15 Maxhuni (1/5), 13 Osmani (1/3), 13 Ahmeti (3/4), 11 Mazrekaj (2/3), 10 Boshnjaku (6/1), 7 Khalid (2/3), 3 Quansah (0/1), 3 Xhaka (0/2), 3 Selmani (0/3), 2 Dumani (0/2), 1 Taipi, 1 Arago (0/1). 

Prishtina deri në fund të fazës së dytë zhvillon edhe tre ndeshje kampionale dhe çerekfinalen e Kupës.
Java XX: Vëllaznimi – Prishtina, 25 shkurt
Java XXI: Prishtina – Trepça ’89, 4 prill
Çerekfinalja: Llapi – Prishtina, 7 mars
Java XXII: Besa – Prishtina, 11 mars