Lajme

Të enjten më 24 tetor, Prishtina - Drita, 18:00h

Të enjten më 24 tetor, Prishtina - Drita, 18:00h

Prishtinë, 21 tetor 2019 - Bardhekaltrit dy ndeshjet e ardhshme i zhvillojnë si vendas. Në këto dy përballje ballafaqohet në dy derbi, së pari të enjten me liderin e klasifikimit, Dritën dhe të hënën në derbin e kryeqendrës me Flamurtarin.

Orari i dy ndeshjeve:
Java XI: Prishtina - Drita, e enjte 24 tetor - ora 18:00
Java XII: Prishtina - Flamurtari, e hënë, 28 tetor - ora 18:00