Lajme

Të hënën vendoset titulli për junior

Të hënën vendoset titulli për junior

Nga ora 15.00, Prishtina dhe Flamurtari luftojnë për kampion

Prishtinë, 26 maj, 2017 - Të hënën bie perdja e kampionatit të Superligës së Juniorëve - U19. Prishtina, që në mesin e saj ka talentet dhe futbollistët e ardhshëm të skuadrës, ndeshet në derbin e madh lokal me Flamurtarin.

Dallimi në pikë është vetëm një, pra Prishtina shpallet kampion edhe me barazim. Prishtina pranë këtij suksesi pas dy vitesh mungesë titulli, ka arritur me paraqitje të shkëlqyera në sezonin pranveror e ku barrën kryesore të skuadrës juniore mbajnë futbollistët janë pjesë e ekipit të parë me kontrata profesionale.

Superliga U19 - Java XXX

Prishtina - Flamurtari

E hënë, 29 maj - ora: 15.00

Fusha kryesore e stadiumit “Agron Rama”, Kastriot

Ndeshjet e Prishtinës U19 në sezonin 2016/17

Vjeshtë:
Drenica - Prishtina 1:1
Prishtina - Vushtrria 4:0
Vëllaznimi - Prishtina 1:5
Prishtina - Gjakova 2:0
Trepça ‘89 - Prishtina 1:0
Prishtina - Llapi 5:1
Ramiz Sadiku - Prishtina 1:1
Prishtina - Feronikeli 0:0
2 Korriku - Prishtina 2:0
Prishtina - Trepça 4:1
Besa - Prishtina 1:2
Prishtina - Liria 2:0
KEK-u - Prishtina 0:4
Prishtina - Hajvalia 3:0 rezultat zyrtar
Flamurtari - Prishtina 1:0

Pranvere:
Prishtina - Drenica 2:0
Vushtrria - Prishtina 1:0
Prishtina - Vëllaznimi 1:2
Gjakova - Prishtina 2:7
Prishtina - Trepça ‘89 3:2
Llapi - Prishtina 2:4
Prishtina - Ramiz Sadiku 2:0
Feronikeli - Prishtina 3:5
Prishtina - 2 Korriku 1:4
Trepça - Prishtina 0:3 rezultat zyrtar
Prishtina - Besa 3:1
Liria - Prishtina 1:2
Prishtina - KEK-u 4:1
Hajvalia - Prishtina 1:5
Prishtina - Flamurtari