Lajme

Tre futbollistë të Prishtinës në Përfaqësuese

Tre futbollistë të Prishtinës në Përfaqësuese

Blend Baftiu, Visar Bekaj e Ardit Nika në Kosova U21

Prishtinë, 22 mars, 2017 – Përfaqësuesja e Kosovës U21, të shtunën nis kualifikimet me ndeshjen ndaj Irlandës. Ndërsa, në grumbullim janë edhe tre futbollistë të Prishtinës. Blend Baftiu dhe portierët Visar Bekaj e Ardit Nika.

Janë këto kualifikimet e para të futbollistëve tanë të rinj në përbërjen e sëciles kryesisht janë futbollistë të Superligës tonë dhe FC Prishtina iu uron suksese.