Lajme

U19: Prishtina – Besa 3:1

U19: Prishtina – Besa 3:1

Në fitoren e rëndësishme kanë shënuar Baftiu, Hoxha e Hasani

Arber Hoxha

Prishtinë, 11 maj, 2017 – Të përzgjedhurit e trajnerëve Rabit Ahmetaj e Mentor Miftari, kanë shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të javës së XXVI të Superligës së juniorëve kundër Besës së Pejës – 3:1. Kjo fitore e mban skuadrën juniore në krye të tabelës sëbashku me Flamurtarin në luftë për titull.

Golat për bardhekaltrit kanë shënuar Blend Bafti, Arbër Hoxha e Donat Hasani. Skuadra sot ka luajtur shumë më mirë dhe nëse vazhdon mëse këso paraqitje mund të shpresojmë se mund të arrijnë titullin e kampionit.Donat Hasani

Java XXVI e Superligës së juniorëve – U19

Prishtina – Besa 3:1 (1:1)

Golat: Blend Baftiu 11’, Arbër Hoxha 46’, Donat Hasani 62’ – Albin Muçkurtaj 9’

Gjyqtarë: Arbnor Jakupi, Burim Halili, Taulant Ramadani – Gjilan

KV: D. Hasani, A. Grajqevci

Prishtina: Ardit Nika – Jehon Stublla, Donat Hasani, Dardan Sekiraqa, Rilind Gerbeshi (Djellon Dragusha) – Granit Jashari (Kenan Llugaliu), Atdhe Grajqevci (Rigon Kabashi), Blend Baftiu – Bleon Sekiraqa (Arbër Kadriu), Arbër Hoxha, Liron Azemi (Ferat Syla). Zëvendësues: Laurit Behluli. Trajner: Rabit Ahmetaj.

Besa: Kreshnik Ndreca – Rezart Mehmetaj, Blend Bakraçi, Shpat Vokshi, Ardi Krasniqi, Aulon Podrimçaku, Albin Muçkurtaj, Florent Morina, Lirim Gashi, Bedri Berisha (Donat Shala), Kurbin Tahirsylaj. Trajner: Mithat Morina.