Lajme

UCL QR3: Prishtina - Connah’s / Valur - Bodo/Glimt

UCL QR3: Prishtina - Connah’s / Valur - Bodo/Glimt

Nëse kalojmë raundin e dytë, kundërshtar i fortë në raundin e 3-të

Prishtinë, 19 korrik, 2021 - Sot në Nyon të Zvicrës ësht hedhur shorti i raundit të 3-të të Conference League.
UEFA në shortin e sotëm nuk ndau skuadrat në bartëse apo jobartëse për çka fituesi i ndeshjes Prishtina - Connah’s do të ndeshet me skuadrën fituese, kampionët e Islandës, Valur apo kampionët e Norvegjisë, Bodo/Glimt.

Ndeshjet e raundit të tretë kualifikues janë të parapara të zhvillohen më 5 dhe 12 gusht.