Lajme

UEL: Prishtina - Europa

UEL: Prishtina - Europa

Ndeshjen e gjykojnë gjyqtarët nga Greqia

Prishtinë, 5 korrik 2018 - Gjithçka është gati për ndeshjen kthyese të raundit preliminar të UEFA Evropa Ligës ndërmjet Prishtinës dhe Europa. Ndeshja fillon nga ora 19:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

Prishtina e ka rezultatin e favorshëm pas barazimit 1:1 në Gjibraltar dhe përveç çdo fitoreje i konvenon edhe barazimi pa gola 0:0.

Në listë për ndeshje janë 20 futbollistë, ndërsa 18 futbollistët në protokoll do të vendosen para ndeshjes, sikurse edhe 11-shi titullar.

Portierët: 12. Visar Bekaj, 1. Alban Muqiqi.
Mbrojtës: 88. Përparim Osmani, 22. Lorik Maxhuni, 4. Armend Dallku, 6. Debatik Curri, 8. Ahmet Haliti, 3. Jamal Arago, 13. Abdul Bashiru.
Mesfushor: 21. Argjend Mustafa, 66. Ergyn Ahmeti, 10. Meriton Korenica, 15. Gauthier Mankenda, 77. Mergim Pefqeli, 7. Lorik Boshnjaku, 20. Qendrim Zyba.
Sulmues: 27. Ahmed Januzi, 19. Alen Jasharoski, 9. Basit Abdul Khalid dhe 17. Arbër Hoxha.

Gjyqtarët e ndeshjes janë: Ioannis Papadopoulos (kryesor), Ilias Alexead (ndihmës i parë), Konstantinos Nikolaidis (ndihmës i dytë) dhe Emmanouil Skoulas (i katërt).
Delegat i ndeshjes është David McDowell nga Sllovenia, mbikëqyrësi i gjyqtarëve Dushan Krchnak nga Sllovakia dhe personi përgjegjës për të dhënat e UEFA-s Egi Duro nga Shqipëria.

Ndeshjen do të transmetoj FC Prishtina në facebook, Zëri TV në platformën digjitale.