23 May
prishtina

Tërhiqet shorti për finalen e Kupës së Kosovës në “Fadil Vokrri”, FC Prishtina luan në cilësinë e mysafires

Në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për finalen e Kupës së Kosovës për edicionin 2022/23. Në...
20 May
prishtina

FC Prishtina rikthehet te fitoret, fiton me “poker” ndaj Drenicës

FC Prishtina është rikthyer të fitoret duke e mundur KF Drenicën me rezultat 4:1 në kuadër të xhiros së 35-të të...
14 May
prishtina

Nuk nxjerr fitues ndeshja FC Malisheva – FC Prishtina

FC Prishtina ka barazuar me FC Malishevën me rezultat 1:1 në kuadër të javës së 34-të në Albi Mall Superligën e...
07 May
prishtina

Mbyllet pa fitues ndeshja Prishtina – Gjilani

FC Prishtina dhe Gjilani kanë marrë nga një pikë nga ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” të dielën në Prishtinë....
04 May
prishtina

Përfundon edicioni për Kreshnik Ukën, dëmtohet Bujar Pllana

Sulmuesi Kreshnik Uka e ka përfunduar para kohe edicionin për shkak të një lëndimi në ligamente të pësuar kohë më parë....
04 May
prishtina

Prishtina në minutën e fundit të kohës shtesë e ‘lëshon nga duart’ fitoren në Suharekë ndaj Ballkanit

Kryendeshja e xhiros së 32-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës e zhvilluar në stadiumin...