12 Aug
prishtina

FC Prishtina e nis me fitore kampionatin e ri, mposht Feronikelin 74

Prishtina ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Feronikelit ’74 me rezultat 3:1 në xhiron e parë të edicionit të ri në...
05 Jun
prishtina

FC Prishtina e fiton Kupën e Kosovës për herë të tetë

FC Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në futboll, pasi të hënën në mbrëmje, ka shënuar fitore në ndeshjen finale...
04 Jun
prishtina

Debatik Curri thotë se Prishtina është gati për finalen e Kupës ndaj Gjilanit: Premtojmë maksimumin që ky trofe të mbetet në kryeqytet

Skuadra jonë e përmbyll edicionin kalendarik 2022/23, me ndeshjen finale të Kupës së Kosovës ndaj SC Gjilanit, sfidë e cila zhvillohet...
30 May
prishtina

Njoftim për shitjen e biletave të finales së Kupës së Kosovës, SC Gjilani – FC Prishtina

Biletat e ndeshjes finale të Kupës së Kosovës ndërmjet SC Gjilani dhe FC Prishtina, e cila do të zhvillohet më 05.06.2023...
28 May
prishtina

FC Prishtina e përfundon me humbje në Mitrovicë edicionin 2022/23 të Superligës

FC Prishtina në ndeshjen e fundit të edicionit 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës, ka humbur nga Trepça ’89 me...
25 May
prishtina

Lirohen çmimet e biletave të finales së Kupës së Kosovës, SC Gjilani – FC Prishtina

Me kërkesë të klubeve finaliste SC Gjilani dhe FC Prishtina dhe me miratimin e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të...
23 May
prishtina

Tërhiqet shorti për finalen e Kupës së Kosovës në “Fadil Vokrri”, FC Prishtina luan në cilësinë e mysafires

Në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për finalen e Kupës së Kosovës për edicionin 2022/23. Në...
20 May
prishtina

FC Prishtina rikthehet te fitoret, fiton me “poker” ndaj Drenicës

FC Prishtina është rikthyer të fitoret duke e mundur KF Drenicën me rezultat 4:1 në kuadër të xhiros së 35-të të...