19 Apr
prishtina

Prishtina arrin në finale të Kupës së Kosovës

Prishtina është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll pasi në gjysmëfinale e eliminoi Vushtrrinë. Ekipi jonë e konfirmoi...
15 Apr
prishtina

Prishtina mposht Ferizajn në “Fadil Vokrri”, vendosin golat e Kryeziut e Krasniqit

FC Prishtina është kthyer sërish te fitorja. Skuadra jonë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri”, në ndeshjen e xhiros së 29-të...
09 Apr
prishtina

Prishtina ndalet nga Dukagjini pas katër fitoreve rresht

Pas katër fitoreve radhazi, dy në Superligë dhe dy në Kupën e Kosovës, FC Prishtina është ndalur nga skuadra e Dukagjinit....
06 Apr
prishtina

Endrit Krasniqi: 39 gola e 34 asistime – 192 ndeshje

Futbollisti kryesor i skuadrës, zëvendskapiteni, 28 vjeçari, Endrit Krasniqi ka shënuar dje kundër Vushtrrisë “dopion” e 4-të për Prishtinën. Me dygolëshin...
06 Apr
prishtina

Fitorja e 27-të në 38 ndeshje kundër Vushtrrisë

Bardhekaltrit janë pranë finales së 9-të pas luftës. Prishtina dje kreu me sukses misionin e ndeshjes së parë kundër rivalëve të...
05 Apr
prishtina

Kupa e Kosovës: Prishtina e fiton gjysmëfinalen e parë në Vushtrri

FC Prishtina ka arritur fitore ndaj Vushtrrisë me rezultat 2:1 në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Kosovës. Kryeqytetasit kishin më...
03 Apr
prishtina

Njëri ndër dy qendërmbrojtësit e vetëm me dygolësh

Qendërmbrojtësi 21 vjeçar, Bujar Pllana, në ndeshjen e javës së fundit kundër Trepçës ’89, ka shënuar dygolësh, duke mos harruar as...
03 Apr
prishtina

Pas 16 vitesh i njëjti rikthim

Bardhekaltrit të shtunën kanë mposhtur Trepçën ’89, 4-1 – ndeshje kjo e javës së 27-të. E veçanta e kësaj fitoreje bindëse...