26 Jan
prishtina

Prishtina mposhti Feronikelin 2-0

Golat shënuan Dubova 65 dhe Prapashtica 82’ Kadryie/Antalya, 26 janar, 2023 Bardhekaltrit sot kanë zhvilluar ndeshjen e pestë testuese në përgatitjet...
24 Jan
prishtina

Prishtina i rikthehet fitoreve në përgatitore

Mposhten sllovakët e Michalovce 1-0 Golin e vetëm në ndeshjen e sotme ka shënuar Mërgim Pefqeli në minutën e 74-të Kadryie/Antalya...
22 Jan
prishtina

Prishtina – Krumograd, pa gola

Skuadra jonë sot zhvilloi ndeshjen e tretë miqësore në fazën përgatitore në Antalya të Turqisë. Për kundërshtar kishte skuadrën e kategorisë...
20 Jan
prishtina

Pësojmë humbje në miqësoren e dytë

Paraqitje e mirë në pjesën e parë, por pësuam tre gola në pjesën e dytë nga një kundërshtar me ekip shumë...
17 Jan
prishtina

Bardhekaltrit fitojnë miqësoren e parë

Prishtina – Siofok Hungari 2-1 Mergim Pefqeli 3’, Kreshnik Uka 44’ – Farmoz Balazi 81’ Prishtina (4-3-3): Ardit Nika – Ramiz...
28 Dec
prishtina

Lamtumirë Muharrem Neziri!

Muharrem Neziri një ndër figurat më te njohura të qytetit tonë, ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. “Ustahi”, nofkë me të...
19 Dec
prishtina

Mirësevjen Amar Demolli!

FC Prishtina ka nënshkruar kontratë me futbollistin e talentuar, Amar Demolli.  16-vjeçari është produkt i Shkollës së Futbollit “Kurda”, që njihet...
16 Dec
prishtina

Lamtumirë mjeshtër!

FC Prishtina me pikëllim të thellë mori lajmin për ndarjen nga jeta të gazetarit Milaim Krasniqi në moshën 53-vjeçare. Milaimi sot...