13 Mar
prishtina

FC Prishtina ndahet me trajnerin Ismet Munishi

Bordi i FC Prishtinës ka vendosur që ta ndërpresë bashkëpunimin me trajnerin Ismet Munishi. Një vendim i tillë ka ardhur për...
12 Mar
prishtina

Prishtina nuk ia del të arkëtojë pikë ndaj Malishevës

Prishtina ka pësuar humbje nga Malisheva në kuadër të xhiros së 24-të të Albi Mall Suerligës së Kosovës në futboll me...
09 Mar
prishtina

Mbyllet pa gola ndeshja SC Gjilani – FC Prishtina

Prishtina dhe Gjilani kanë luajtur baras (0:0) në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të në Albi Mall Superligën e Kosovës....
07 Mar
prishtina

Faisal Al-Harthi vishet “bardhekaltër”

FC Prishtina ka nënshkruar kontratë me futbollistin nga Arabia Saudite, Faisal Al-Harthi. Faisal së fundmi ka qenë pjesë e Mladost DG...
05 Mar
prishtina

Prishtina ndahet baras me Ballkanin

FC Prishtina ka barazuar me Ballkanin me rezultat 2:2 në kuadër të xhiros së 23-të të Albi Mall Superligës së Kosovës...
02 Mar
prishtina

Prezantohet Fitim Susuri: Prishtina është klub i madh dhe është nder dhe krenari që jam bërë pjesë e ekipit kryeqytetas

FC Prishtina ka nënshkruar kontratë me futbollistin nga Prizreni, Fitim Susuri. Mesfushori i avansuar 23-vjeçar është zhvilluar si futbollist te Liria...