27 Jan
prishtina

Bardhekaltrit mbyllin përgatitjet Prishtina – Lokomotiva Plovdiv 3-1 Kadryie/Antalya, 27 janar, 2023 Bardhekaltrit sot zhvilluan ndeshjen e fundit përgatitore gjatë qëndrimit dyjavor në Antalya. Për kundërshtar kishte skuadrën e katërt të ranguar në elitën e futbollit bullgar, Lokomotiva nga Plovdivi. Në fakt, era e madhe e njohur në Antalya, nuk lejoi të zhvillohej ndonjë lojë…

26 Jan
prishtina

Golat shënuan Dubova 65 dhe Prapashtica 82’ Kadryie/Antalya, 26 janar, 2023 Bardhekaltrit sot kanë zhvilluar ndeshjen e pestë testuese në përgatitjet e Antalyas. Kundërshtari i sotëm vinte nga Liga e parë e Kosovës, kampionët e vjeshtor të grupit “B”, Feronikeli. Prishtina sot pati paraqitje mjaft të mirë e ku disa nga futbollistët e rinj lanë…

24 Jan
prishtina

Mposhten sllovakët e Michalovce 1-0 Golin e vetëm në ndeshjen e sotme ka shënuar Mërgim Pefqeli në minutën e 74-të Kadryie/Antalya – 24 janar, 2023   Sot u zhvillua ndeshja e katërt miqësore përgatitëse. Kundërshtari i Prishtinës, MFK Zemplin Michalovce, anëtar ky nga elita e futbollit sllovak, e renditur e 8-ta nga 12 skuadra sa…

22 Jan
prishtina

Skuadra jonë sot zhvilloi ndeshjen e tretë miqësore në fazën përgatitore në Antalya të Turqisë. Për kundërshtar kishte skuadrën e kategorisë së dytë bullgare, të klasifikuar në vend të dytë, Krumovgrad. Ndeshja u mbyll pa gola dhe me pak raste të mira shënimi. Në fakt ishte Nika që dy herë intervenoi saktë, kurse rastin më…

20 Jan
prishtina

Paraqitje e mirë në pjesën e parë, por pësuam tre gola në pjesën e dytë nga një kundërshtar me ekip shumë të mirë. Bardhekaltrit sot kanë zhvilluar ndeshjen e dytë miqësore gjatë fazës përgatitore në Antalia të Turqisë. Kundërshtari i sotëm vinte nga kategoria superiore e Republikës së Çekisë. Klubi i futbollit, Çeske Budojevice është…

17 Jan
prishtina

Prishtina – Siofok Hungari 2-1 Mergim Pefqeli 3’, Kreshnik Uka 44’ – Farmoz Balazi 81’ Prishtina (4-3-3): Ardit Nika – Ramiz Bytyqi, Egzon Belica, Muhamed Useini, Gledi Mici /c/ – Kushtrim Gashi, Mergim Pefqeli, Endrit Krasniqi – Kreshnik Uka, Shefit Shefiti, Leotrim Kryeziu. Kryetrajner: Ismet Munishi. Pjesa e dytë: Ardit Nika (Agron Kolaj -58′) –…

28 Dec
prishtina

Muharrem Neziri një ndër figurat më te njohura të qytetit tonë, ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. “Ustahi”, nofkë me të cilën njihej Muharremi, me disa shokë nga Lagjja e “Muhaxherëve”, e ka formuar Klubin e Futbollit “Besëlidhja”, dhe ka qenë kapiteni i parë i kësaj skuadre. Besëlidhja është formuar në vitin 1956, kurse Neziri…

19 Dec
prishtina

FC Prishtina ka nënshkruar kontratë me futbollistin e talentuar, Amar Demolli.  16-vjeçari është produkt i Shkollës së Futbollit “Kurda”, që njihet si “çerdhe” e talenteve, shkollë e cila drejtohet nga zbuluesi i madh i futbollisteve të talentuar, Mehmet Kurda. Demolli të hënën nën shoqërinë e babait të tij, Nuredinit dhe trajnerit Mehmet Kurda, ka firmosur…

16 Dec
prishtina

FC Prishtina me pikëllim të thellë mori lajmin për ndarjen nga jeta të gazetarit Milaim Krasniqi në moshën 53-vjeçare. Milaimi sot na la vetëm fizikisht pasi zëri i tij kumbues do të kujtohet gjithmonë nga tifozët e sportit e në veçanti futbollit. Krasniqi nisi me radio transmetime në Radion Kosova e Lirë, vazhdoi në Radio…