04 May
prishtina

Kryendeshja e xhiros së 32-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Suharekë ka përfunduar me rezultat të barabartë 1:1. Ndeshja nisi më mirë për vendasit të cilët rrezikuan që në minutën e katërt. Sulmuesi Albion Rrahmani shërbeu brenda zonës Nazmi Gripshin, i…

30 Apr
prishtina

Prishtina ka barazuar me Llapin pa gola (0:0) në kuadër të javës së 31-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Kryeqytetasit e nisën më mirë ndeshjen dhe tentuan në disa raste të kalonin në epërsi, por mbrojtja e llapjanëve nuk u thye. Prishtina në fakt arriti që të shënonte në minutën e pestë të ndeshjes…

22 Apr
prishtina

Prishtina ka pësuar humbje nga Drita me rezultat 1:0 në kuadër të javës së 30-të të Albi Superligës së Kosovës. Ekipi jonë në ndeshjen e zhvilluar në fushën me bari sintetik në Gjilan, nuk arriti që ta shfaq më të mirën në fushën e gjelbër. Drita në fillim e kishe iniciativën derisa rasti i parë…

20 Apr
prishtina

7 herë fitues të Kupës Bardhekaltrit me dy fitoret në gjysmëfinale ndaj Vushtrrisë me rezultat të përgjithshëm prej 8-1, është kualifikuar për herë të 11-të në finale të Republikës së Kosovës që nga mëvetësimi i futbollit tonë. Nga 10 finale, Prishtina ka fituar 7-herë trofeun e çmuar të Kupës. Në katër finalet e fundit, skuadra…

19 Apr
prishtina

Prishtina është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll pasi në gjysmëfinale e eliminoi Vushtrrinë. Ekipi jonë e konfirmoi kalimin në finale me fitoren e thellë në ndeshjen e kthimit, që u luajt të mërkurën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Këtë ndeshje, Prishtina e fitoi me shifrat 6:0 kurse në finale avancoi me rezultatin…

09 Apr
prishtina

Pas katër fitoreve radhazi, dy në Superligë dhe dy në Kupën e Kosovës, FC Prishtina është ndalur nga skuadra e Dukagjinit. Ekipi nga Klina triumfoi në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të xhiros së 28-të të Superligës së Kosovës në futboll me rezultat 2:1. Skuadra jonë e nisi ndeshjen mjaft mirë duke rrezikuar…

06 Apr
prishtina

Futbollisti kryesor i skuadrës, zëvendskapiteni, 28 vjeçari, Endrit Krasniqi ka shënuar dje kundër Vushtrrisë “dopion” e 4-të për Prishtinën. Me dygolëshin e djeshëm, Krasniqi ka arritur në shifren prej 39 golave per skuadrën tonë. Ka arritur të rënditet i 4-ti në listën e përgjithshme të realizatorëve të skuadrës pas luftës (Sheremet Isufi 60, Azem Ahmeti…