20 Jan
prishtina

Paraqitje e mirë në pjesën e parë, por pësuam tre gola në pjesën e dytë nga një kundërshtar me ekip shumë të mirë. Bardhekaltrit sot kanë zhvilluar ndeshjen e dytë miqësore gjatë fazës përgatitore në Antalia të Turqisë. Kundërshtari i sotëm vinte nga kategoria superiore e Republikës së Çekisë. Klubi i futbollit, Çeske Budojevice është…

17 Jan
prishtina

Prishtina – Siofok Hungari 2-1 Mergim Pefqeli 3’, Kreshnik Uka 44’ – Farmoz Balazi 81’ Prishtina (4-3-3): Ardit Nika – Ramiz Bytyqi, Egzon Belica, Muhamed Useini, Gledi Mici /c/ – Kushtrim Gashi, Mergim Pefqeli, Endrit Krasniqi – Kreshnik Uka, Shefit Shefiti, Leotrim Kryeziu. Kryetrajner: Ismet Munishi. Pjesa e dytë: Ardit Nika (Agron Kolaj -58′) –…

28 Dec
prishtina

Muharrem Neziri një ndër figurat më te njohura të qytetit tonë, ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare. “Ustahi”, nofkë me të cilën njihej Muharremi, me disa shokë nga Lagjja e “Muhaxherëve”, e ka formuar Klubin e Futbollit “Besëlidhja”, dhe ka qenë kapiteni i parë i kësaj skuadre. Besëlidhja është formuar në vitin 1956, kurse Neziri…

19 Dec
prishtina

FC Prishtina ka nënshkruar kontratë me futbollistin e talentuar, Amar Demolli.  16-vjeçari është produkt i Shkollës së Futbollit “Kurda”, që njihet si “çerdhe” e talenteve, shkollë e cila drejtohet nga zbuluesi i madh i futbollisteve të talentuar, Mehmet Kurda. Demolli të hënën nën shoqërinë e babait të tij, Nuredinit dhe trajnerit Mehmet Kurda, ka firmosur…

16 Dec
prishtina

FC Prishtina me pikëllim të thellë mori lajmin për ndarjen nga jeta të gazetarit Milaim Krasniqi në moshën 53-vjeçare. Milaimi sot na la vetëm fizikisht pasi zëri i tij kumbues do të kujtohet gjithmonë nga tifozët e sportit e në veçanti futbollit. Krasniqi nisi me radio transmetime në Radion Kosova e Lirë, vazhdoi në Radio…