FC Prishtina e nis me fitore kampionatin e ri, mposht Feronikelin 74

Prishtina ka shënuar fitore ndaj skuadrës së Feronikelit ’74 me rezultat 3:1 në xhiron e parë të edicionit të ri në Superligës së Kosovës në futboll. Sfida u zhvillua në “Kampin Nacional” në Hajvali. Skuadra jonë që në minutat e para të ndeshjes dominoi në fushën e gjelbër duke e kërkuar golin në shumë raste….

FC Prishtina e fiton Kupën e Kosovës për herë të tetë

FC Prishtina e ka fituar Kupën e Kosovës në futboll, pasi të hënën në mbrëmje, ka shënuar fitore në ndeshjen finale kundër Gjilanit, me rezultat 2:0 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Sfida nisi e qetë me dy skuadrat e kujdesshme teksa 45 minutat e para nuk sollën gola, përkundër disa rasteve. Futbollisti i prishtinasve, Endrit Krasniqi…

Debatik Curri thotë se Prishtina është gati për finalen e Kupës ndaj Gjilanit: Premtojmë maksimumin që ky trofe të mbetet në kryeqytet

Skuadra jonë e përmbyll edicionin kalendarik 2022/23, me ndeshjen finale të Kupës së Kosovës ndaj SC Gjilanit, sfidë e cila zhvillohet të hënën, nga ora 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet. Optimizmi në kampin “bardhekaltër” është maksimal për ta përmbyllur këtë edicion me trofe. FC Prishtina është kualifikuar për herë të 11-të në finale…

Njoftim për shitjen e biletave të finales së Kupës së Kosovës, SC Gjilani – FC Prishtina

Biletat e ndeshjes finale të Kupës së Kosovës ndërmjet SC Gjilani dhe FC Prishtina, e cila do të zhvillohet më 05.06.2023 në ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”, mund të blihen përmes platformës online në linkun e mëposhtëm: https://eu.ebileta.al/biglietteria/listaEventiPub.do Tifozët e klubit “SC Gjilani” do të jenë të vendosur në tribunën Veri (në sektorët V1,…

FC Prishtina e përfundon me humbje në Mitrovicë edicionin 2022/23 të Superligës

FC Prishtina në ndeshjen e fundit të edicionit 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës, ka humbur nga Trepça ’89 me rezultat 2:1 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Ndeshja u zhvillua në një teren shumë të papërshtatshëm për lojë për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që nuk pushoi pothuajse gjatë…

Lirohen çmimet e biletave të finales së Kupës së Kosovës, SC Gjilani – FC Prishtina

Me kërkesë të klubeve finaliste SC Gjilani dhe FC Prishtina dhe me miratimin e Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës, janë liruar çmimet e biletave për finale e Kupës së Kosovës ndërmjet SC Gjilanit dhe FC Prishtinës. Çmimi i biletave të finales është si vijon: Tribuna perëndimore 5 euro, tribuna lindore 3 euro…

Tërhiqet shorti për finalen e Kupës së Kosovës në “Fadil Vokrri”, FC Prishtina luan në cilësinë e mysafires

Në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës është tërhequr shorti për finalen e Kupës së Kosovës për edicionin 2022/23. Në ndeshjen që do të zhvillohet më 5 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë nga ora 18:00, FC Prishtina do të jetë skuadër mysafire. FC Prishtina në këtë ndeshje do të luajë me fanella…

FC Prishtina rikthehet te fitoret, fiton me “poker” ndaj Drenicës

FC Prishtina është rikthyer të fitoret duke e mundur KF Drenicën me rezultat 4:1 në kuadër të xhiros së 35-të të Superligës së Kosovës. Prishtina që në minutat e para të ndeshjes u lëshua në sulm në kërkim të golit të epërsisë, i cili erdhi në minutën e 11-të. Shefit Shefiti depërtoi nga e majta…

Nuk nxjerr fitues ndeshja FC Malisheva – FC Prishtina

FC Prishtina ka barazuar me FC Malishevën me rezultat 1:1 në kuadër të javës së 34-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë ishte me shumë raste, të cilat në fund prodhuan dy gola. Sfida nisi e qetë teksa rastin e parë për shënim e patën vendasit….

Mbyllet pa fitues ndeshja Prishtina – Gjilani

FC Prishtina dhe Gjilani kanë marrë nga një pikë nga ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” të dielën në Prishtinë. Dueli në fjalë u mbyll pa gola (0:0), ndërsa i takoi xhiros së 33-të të Albi Mall Superligës. Prishtina që ndeshje vuante nga mungesa të rëndësishme të përbërjes bazë si Gledi Mici, Bujar Pllana,…