14 May
prishtina

Nuk nxjerr fitues ndeshja FC Malisheva – FC Prishtina

FC Prishtina ka barazuar me FC Malishevën me rezultat 1:1 në kuadër të javës së 34-të në Albi Mall Superligën e...
07 May
prishtina

Mbyllet pa fitues ndeshja Prishtina – Gjilani

FC Prishtina dhe Gjilani kanë marrë nga një pikë nga ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” të dielën në Prishtinë....
04 May
prishtina

Përfundon edicioni për Kreshnik Ukën, dëmtohet Bujar Pllana

Sulmuesi Kreshnik Uka e ka përfunduar para kohe edicionin për shkak të një lëndimi në ligamente të pësuar kohë më parë....
04 May
prishtina

Prishtina në minutën e fundit të kohës shtesë e ‘lëshon nga duart’ fitoren në Suharekë ndaj Ballkanit

Kryendeshja e xhiros së 32-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës e zhvilluar në stadiumin...
30 Apr
prishtina

Prishtina barazon me Llapin

Prishtina ka barazuar me Llapin pa gola (0:0) në kuadër të javës së 31-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Kryeqytetasit...
22 Apr
prishtina

Prishtina pëson humbje nga Drita në Gjilan

Prishtina ka pësuar humbje nga Drita me rezultat 1:0 në kuadër të javës së 30-të të Albi Superligës së Kosovës. Ekipi...
20 Apr
prishtina

Për herë të 11-të në finale të Kupës

7 herë fitues të Kupës Bardhekaltrit me dy fitoret në gjysmëfinale ndaj Vushtrrisë me rezultat të përgjithshëm prej 8-1, është kualifikuar...
19 Apr
prishtina

Igball Jashari shënon golin e parë në fanellën e Prishtinës, debutojnë Dion Gallapeni e Amar Demolli

FC Prishtina në radhët e saj ka shumë futbollistë të rinj e me potencial të ofruar si nga Shkolla e Futbollit,...